O NAS

adam_web

ADAM KRUK  |  programer & prowadzący spotkania

Krytyk filmowy, dziennikarz, wykładowca. Absolwent filmoznawstwa UAM w Poznaniu, studiował także na UJ w Krakowie oraz UniCal we Włoszech. Autor artykułów i wywiadów dla prasy polskiej („Film”, „Kino”, „Ekrany”, „Kwartalnik Filmowy”, „Filmweb”, „Dwutygodnik”) i zagranicznej („Images”, “Schegge”, “Iskusstwo Kino”). Współautor książek „Wajda. Przewodnik Krytyki Politycznej”, „Stanisław Lenartowicz. Twórca osobny”, „Cóż wiesz o pięknem?”, „Polskie kino niezależne”. Laureat Grand Prix w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka (2012). W latach 2012-13 związany z włoską Associazione Universitaria Koiné, w latach 2011–2012 redaktor programu Flaneur Kulturalny dla NInA, w latach 2008-2010 specjalista ds. programowych Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Współtwórca projektu Polish Cinema for Beginners, redaktor strony Popvictims.pl, członek Stowarzyszenia Dante Alighieri. Prowadził wykłady, spotkania, warsztaty i projekcje filmowe m.in. na UniBo i UWr, Festiwalu Dwa Brzegi i Transatlantyk, w Akademii Filmowej, AFD „Movie Wro”, Akademii Wizażu i Stylizacji czy w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

pawel2_web

Paweł Kosuń | prezes fundacji & fundator

Dziennikarz, producent filmowy – działający w firmie producenckiej Centrala. Podczas studiów pracował w TVP 3 Wrocław oraz niemieckiej telewizji RBB z siedzibą w Berlinie. Oprócz tego pisał do „Machiny” oraz niemieckiego dziennika „Schwaebisches Tagblatt”. Współautor książki o twórczości Luisa Buñuela. Po ukończeniu studiów na wydziale filologii hiszpanńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, podjął pracę jako kierownik produkcji filmowej. Współpracował przy produkcji kilku filmów dokumentalnych i fabularnych. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy na kierunku produkcji kreatywnej. Stypendysta MFG-Film Foerderung Baden-Wuertemberg. Uczestnik Atelier Ludwigsburg-Paris, absolwent francuskiej La Femis oraz londyńskiej NFTS – jako producent filmowy.

lech_profil_web1

Lech Moliński | wiceprezes Fundacji & fundator

Dziennikarz filmowy, animator kultury, organizator wydarzeń filmowych. Przez trzy lata stały współpracownik Stopklatki, publikował także w: Aktiviście, Ricie Baum, Dwutygodniku, Portalufilmowym.pl. W latach 2009-2010 redaktor naczelny portalu kulturalnego G-punkt.pl. Działał w ruchu dokumentalistów komórkowych „Miasta w Komie”, gdzie przygotowywał materiały na Europejski Kongres Kultury. W latach 2011-2013 prezes Fundacji Visionica.
Jeden z organizatorów Akademii Filmu Dokumentalnego „MovieWro”, współautor projektów „Polish Cinema for Beginners” i „MIASTOmovie”, od 2011 r. dyrektor artystyczny Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, organizator „Bitwy Filmowej”- spotkań z kinem niezależnym, współorganizator Sceny Filmowej festiwalu „Podwodny Wrocław”, jeden z pomysłodawców nagrody dla animatorów kultury z Wrocławia i z Dolnego Śląska „Szczyt Kultury”, organizator I i II Przeglądu Młodego Kina w Pasażu Grunwaldzkim (2011-2012), współpracuje z Dolnośląskim Festiwalem Architektury, koordynator debat przy festiwalu PLANETE+ DOC Wrocław. Współautor książki „Stanisław Lenartowicz – twórca osobny”. Jest prelegentem Akademii Filmowej Multikina i Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

kuba_web2

Kuba Żary | public relations & marketing

Dziennikarz muzyczny i kulturalny. Od 2012 do 2013 roku redaktor naczelny serwisu kulturalnego Gpunkt.pl, wcześniej szef muzyczny wrocławskiego Radia LUZ. Współpracuje m.in. z „ArtBusiness” i „Piana Magazine”, współtworzy też bloga o popkulturze Popvictims.pl. Prelegent, moderator debat, spotkań autorskich i konferencji prasowych o tematyce muzycznej i filmowej (m.in. m.in. festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty, Eklektik Session, Akademia Filmu Dokumentalnego „MovieWro”, Podwodny Wrocław, Wrocławski Sound, Wrocławski Festiwal Gitarowy). Rzecznik prasowy instytucji i wydarzeń kulturalnych (CRZ Krzywy Komin, DOK.Incubator 2013). Organizator i przewodniczący kapituły przyznającej Szczyt Kultury – nagrodę dla wrocławskich i dolnośląskich animatorów kultury. Autor objętego honorowym patronatem ambasad Australii i Nowej Zelandii programu „Siódmy Kontynent”.

Wera

Weronika Sowińska | koordynacja, tłumaczenia & partnerzy

Studentka kierunku Kultura i Praktyka Tekstu: Twórcze pisanie i edytorstwo. Zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi i produkcją wydarzeń kulturalnych. Związana z Wrocławską Fundacją Filmową, współpracuje z Fundacją Art Transparent i Fundacją TIFF Collective. Odpowiadała za centrum festiwalowe i wolontariuszy podczas 16. Przeglądu Sztuki SURVIVAL, przeglądu BRAVE CINEMA 2018, TIFF Festivalu 2018. Zaangażowana w organizację Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, MIASTOmovie i Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM.

Pati

Patrycja Strzyżewska | koordynacja, social media partnerzy

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych na kierunku politologia (specjalizacja: media i dziennikarstwo) oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na kierunku dziennikarstwo (specjalizacja: communication design). Od 2010r. związana z Festiwalem „Okiem Młodych” (od 2011 r. z fundacją Visionica – później WrocFF), początkowo jako wolontariusz, w 2016 r. zajmowała się promocją i tworzeniem kampanii w mediach społecznościowych. Od 2017 r. jest odpowiedzialna za promocję i kontakt z mediami podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” i Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. W 2017 r. rozpoczęła współpracę z Fundacją Ładne Historie, w której w projekcie Posłuchane zajmuje się promocją i kontaktem z mediami. W roku 2017 zajmowała się także promocją Dolnośląskiego Festiwalu Młodego Widza w Sokołowsku. Od początku 2017 r. jest również związana z wrocławskim oddziałem międzynarodowej inicjatywy Sofar Sounds, w której odpowiada za social media oraz lokacje. Od 2017 r. związana z łódzką firmą Centrala Film, w której pracuje jako asystent produkcji filmowej