Człowiek z magicznym pudełkiem

Reżyseria: Bodo Kox, 2017

11 października, czwartek, 19:00

Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a-21
Wrocław

Spektakularny film z gatunku science fiction łączący jednocześnie komedię z melodramatem. Do Warszawy przyszłości (jest rok 2030) przybywa dotknięty amnezją Adam (Piotr Polak). Chcąc zacząć życie od nowa, zatrudnia się w korporacji, gdzie poznaje nie tylko przedziwnego Bernarda (Sebastian Stankiewicz), ale i piękną Gorię (Olga Bołądź). Dziewczyna początkowo używa Adama tylko do krótkich wyładowań seksualnych, ale w zimnym futurystycznym świecie i ona zapragnie czegoś autentycznego. Tylko czy w zarządzanej przy pomocy strachu i technologii metropolii przyszłości ich uczucie może przetrwać? Najnowszy film Bodo Koxa, który przyjedzie do Wrocławia, by spotkać się z widzami Polish Cinema for Beginners, zwyciężył na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Trieście oraz zdobył nagrodę na festiwalu w Gdyni za muzykę Sandro di Stefano. Oprócz niej w filmie usłyszeć można też ikonę polskiego rocka – Korę.

GOŚĆ: BODO KOX

 

Reżyser, scenarzysta.

Zaczynał jako twórca i aktor offowy, a jego film “Marco P. i złodzieje” podbił festiwale kina niezależnego. Z czasem przeszedł w kierunku głównego nurtu. Studiował w Szkole Filmowej w Łodzi oraz w Wajda School. Za debiutancką “Dziewczynę z szafy” otrzymał m.in. Polską Nagrodę Filmową “Orzeł” w kategorii “Odkrycie roku”.

Jego najnowszy film “Człowiek z Magicznym Pudełkiem” z Olgą Bołądź i Piotrem Polakiem wszedł do kin w październiku 2017 roku.